Головна
>
Дізнатися нове
January 12, 2024

6 знакових проєктів, що визначають архітектуру 2024

Час читання: 6 хв

Aquatics Centre Paris. VenhoevenCS & Ateliers 234

📍Paris, France

Протягом останніх 20 років споруди для Олімпійських ігор зазнали змін. Фотограф Мілос Біцанський відвідав об’єкти Олімпіади 2004 року в Афінах, Греція, які вже схожі на руїни. Спортивні об'єкти, які були або надто великими, або занадто далеко від міст, зазнали такої самої долі.

Зараз міста-господарі Олімпійських ігор фокусуються на будівництві об'єктів, які можуть бути використані місцевими громадами. Олімпійські ігри 2024 року в Парижі дотримуються цього підходу. Більшість об'єктів планується навколо вже існуючих, із лише однією новою акваторією. Центр використовує технологію сталого розвитку, із дахом з масивного дерева та меблями з перероблених матеріалів. Також є сонячний дах і система повторного використання води.

Після ігор центр стане спортивним та культурним центром для громади Сен-Дені, Париж.

Фото: Proloog
Фото: Proloog

China Philharmonic Concert Hall. MAD Architects

📍 Beijing, China

Концертний Зал Китайського Філармонійського Оркестру запланований для відкриття у 2024 році в Пекіні.

Музичний центр складатиметься з великої концертної зали на 1 600 місць та репетиційних приміщень, розташованих на двох поверхах.

Форма будівлі, оточеної ставком з лотосами та зеленими насадженнями, які будуть відкриті для публіки, визначається “плавним і напівпрозорим фасадом, що нагадує шматок нефриту”.

У центрі повітряного вестибюлю величні гвинтові сходи з'єднують криволінійні коридори, надаючи динаміки, подібної до потоку музики.

Стеля має білі звуковідбиваючі панелі, формально натхненні квітами лотоса, які додатково оптимізують звучання музики.

Завдяки регулюванню кутів нахилу і положення стельових, стінових і відбиваючих панелей, ранній відбитий звук з різних відстаней може рівномірно покривати сцену і глядацьку залу, що дозволяє збалансувати час прибуття звуку в усьому просторі.

Фото: MAD
Фото: MAD

Fenix Museum of Migration. MAD Architects

📍Rotterdam, Netherlands

Побудований у 1923 році, склад Fenix колись був найбільшим складом у світі. Його розташування на півострові Катендрехт було важливим портом імміграції в європейській історії.

"Здалеку платформа і сходи виглядають як єдине ціле, але коли вони знаходяться перед вами, вони постають як скульптурний твір, який запрошує вас до дослідження", - говорить засновник MAD Ма Янсонг (Ma Yansong).

"Це одночасно означає, що "Фенікс" є свідком історії європейської міграції з порту, і символізує майбутнє міста".

У центрі будівлі MAD видалили фасад і дах, замінивши їх скляними навісними стінами і стелями, створивши гнучкий і доступний простір.

Широке скління також забезпечує безперервну рамку для вражаючої центральної сходової конструкції, що займає провідне місце в проєкті.

Матеріали з нержавіючої сталі та дерева, використані для сходів, контрастують з оригінальними матеріалами складу з бетону та сталі, а також викликають у відвідувачів уяву про підйом на борт корабля.

Фото: AZURE
Фото: Rubén Dario Kleimeer
План другого поверху

Sun Rock. MVRDV

📍Changhua County, Taiwan

Нідерландське архітектурне бюро MVRDV співпрацює з урядом Тайваню над модернізацією існуючої будівлі для зберігання та обслуговування обладнання для відновлюваної енергетики, щоб перетворити її на супер сонячну електростанцію.

Очікується, що вона буде повністю самодостатньою та генеруватиме 1,2 мільйона кіловат-годин екологічно чистої енергії на рік для тайванських громад.

Гігантський округлий купол, вкритий плісированими фотоелектричними панелями.

Темний і драматичний фасад будівлі був спроектований так, щоб вловлювати якомога більше сонячного світла, нахиляючи сонячні панелі під кутом для максимізації виробництва. На об'єкті будуть розташовані майстерні, офіси та сховища, а також кілька громадських оглядових галерей, в тому числі Data Room, де в реальному часі будуть оновлюватися дані про виробництво енергії в будівлі, що сприятиме підвищенню екологічної свідомості.

«Характеристики сталого виробництва енергії Sun Rock роблять будівлю не просто об’єктом експлуатації та обслуговування; дизайн вміло поєднує утилітарні простори будівлі з низкою галерей», – додав MVRDV.

Фото: AZURE
Фото: AZURE

Grand Egyptian Museum. Heneghan Peng Architects

📍Giza, Egypt

Музей має дуже привабливу панораму, розташований неподалік від пірамід Гізи, всього в двох кілометрах від них, і побудований на площі приблизно 500 000 квадратних метрів з напівпрозорого каменю на пустельному плато. Існує зв'язок між музеєм і пірамідами, де є візуальні осі, що ведуть від майданчика до трьох пірамід. Структура слідує цим візуальним лініям.

Очікується, що музей міститиме близько 100 000 артефактів з єгипетських історичних пам'яток.

Концепція дизайну музею складається з декількох рівнів, спочатку відвідувачі оглядають монументальний двір, затінену вхідну зону і величні сходи, які ведуть на рівень плато, рівень, на якому розташовані галереї, де відвідувачі можуть розглядати піраміди всередині музею.

Будівля відіграє важливу роль з соціальної та урбаністичної точки зору. Об'єкт буде діяти як центр навчання та культурного променя для єгипетської громади.

Фото: heneghan peng architects
Фото: heneghan peng architects

Simone-Veil Bridge. OMA

📍Bordeaux, France

Після завершення будівництва 549-метровий міст Сімона-Вейль з'єднає два береги Garonne River і створить новий громадський простір у місті. Міст з'єднає муніципалітети Floirac, Bègles і Bordeaux.

Міст задуманий як безперервна поверхня, що виходить за береги річки до озеленених громадських просторів по обидва боки.

Міст завширшки 44 метри має окремі смуги для приватних автомобілів, громадського транспорту, велосипедів і пішоходів, а також найбільшу смугу, призначену для пішоходів.

Фото: courtesy of OMA
No items found.
No items found.
Автор: