Головна
>
Дізнатися нове
February 24, 2023

Рік боротьби, незламності та віри...

Рівно рік, як наша країна мужньо тримає оборону за вільне та незалежне існування. Сотні тисяч воїнів щодня боронять кожен сантиметр нашої землі, даючи потужного прочухана ворогу та щодня доводячи, що ми сильний та вільний народ.

За цей рік, територія України зазнала числених бомбардувань та обстрілів, що понесло величезні руйнування, наслідки яких ми обов’язково виправимо та відбудуємо. Ці наслідки ми бачимо у кожному регіоні, місті та селищі, від адміністративних будівель до дитячих садочків.

Станом на листопад 2022 року з початку війни росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 143.8 тис. житлові будинки, 153 заклади соцсфери, 2692 заклади дошкільної, середньої та вищої освіти, 27 торгових центрів, 330 лікарень, 880 обʼєктів культури, 94 релігійні споруди, 157 закладів туризму, 595 адмінбудівель державного та місцевого управління.

Також за даними Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури внаслідок ракетних обстрілів росії в Україні пошкоджено 592 об’єкти теплопостачання, а саме: 444 котелень, 13 ТЕЦ, 7 ТЕС та 128 центральних теплових пунктів. З них вже відновлено майже 300 обʼєктів теплопостачання.

Водночас, за даними Міністерства інфраструктури України, станом на 5 липня 2022 року вже відновлено 43 мости та очищено 941 км доріг державного значення.

Все більше організацій вже почали долучатися до відбудови. Однією з перших ініціатив зі створення тимчасового житла був проєкт від balbek bureau - RE: Ukraine Housing. Перейнявши світовий досвід, команда почала залучати міжнародних партнерів та розробила Пілотний проєкт з будівництва першого модульного міста в Київській області. Ще одним важливим проєктом став RE:UKRAINE MONUMENTS - система захисту пам’ятників від руйнації в умовах війни.

Крім того, за цей час було створено десятки проактивних волонтерських організацій, які спільними силами залучають людей, збирають кошти та допомагають на деокупованих територіях. Серед них Добробат, Save Ukraine, Repair Together, Будуємо Україну Разом, Ro3kvit, Vsimdim.

В липні 2022 року Національна рада з відновлення України від наслідків війни створила План відновлення України, який містить матеріали з тематичними розділами, що стосуються всіх сфер життєдіяльності. Окремим розділом винесено "Будівництво, містобудування, модернізація міст та регіонів України" для повоєнної відбудови та розділ “Культура та інформаційна політика”, де розглядаються механізми повернення, збереження та відновлення української культурної спадщини.

Ми продовжуємо боротися, працювати, відновлюватись та вірити у найскорішу перемогу. Петенціал України у післявоєнний період колосальний. Об’єднавши всі зусилля та заручившись підтримкою закроднонних партнерів, ми матимемо можливість побудувати нову, прогресивну європейську країну.

Дякуємо всім, хто наближає цей день!

"Будівництво, містобудування, модернізація міст та регіонів України"

"Культура та інформаційна політика”

*Дані взято з Kyiv School of Economic та Міністерства освіти і науки України

No items found.
No items found.
Автор: