Головна
>
Дізнатися нове
January 19, 2024

Тренди будівельної галузі 2024

Час читання: 5 хв.

Вплив технологій на будівельну галузь вже давно зростає, з розвитком цифрових можливостей підрядники зможуть краще проєктувати, планувати, складати графіки та керувати будівельними проєктами.

Давайте поглянемо, що очікує галузь у найближчому році.

Комп'ютеризоване будівництво та попереднє виробництво

Штучний інтелект (ШІ) не є чимось новим, але технології, які його використовують, вдосконалюються з неймовірною швидкістю. ШІ можна використовувати для запуску сценаріїв планування, щоб зменшити ризики, точніше робити пропозиції та розробляти плани на випадок непередбачуваних ситуацій, коли щось змінюється під час будівництва.

Фахівці в галузі будівництва розходяться в думках щодо того, наскільки далеко може зайти технологія збірних конструкцій у будівельній галузі. Але одне можна сказати напевно: все більше і більше будівельних елементів виготовляється за межами будівельного майданчика на виробничих підприємствах і доставляється на будівельний майданчик вже готовими до монтажу. Збірне будівництво може підвищити ефективність і якість будівництва, пропонуючи при цьому безпечніші умови праці в приміщенні.

Фокус на сталому та зеленому будівництві

Будівельні компанії стикаються зі зростаючим тиском щодо будівництва стійких та ефективних будівель. Будівельний бізнес повинен відстежувати і дотримуватися екологічних норм, що постійно змінюються, а також відповідати інтересам клієнтів у питаннях сталого розвитку, одночасно контролюючи витрати.

На щастя, підрядникам стає дедалі легше отримати доступ до будівельних матеріалів з меншим вуглецевим слідом та екологічно чистого обладнання.

В сукупності, програмне забезпечення для управління будівництвом допомагає підрядникам уникати невиправданих помилок, збірне будівництво може зменшити витрати будівельних матеріалів, а BIM може забезпечити кращий результату будівництва з самого початку.

Джерело: TRUSS

Цифрові двійники (Digital Twins)

Технологія Digital Twin набуває все більшого поширення в будівництві, надаючи фахівцям з АЕС (Architecture, Engineering, and Construction) можливість мати віртуальне представлення будівельного об'єкта протягом усього його життєвого циклу. Цифрові двійники в будівництві дозволяють проєктним командам моделювати, аналізувати та оптимізувати продуктивність, що призводить до більш обґрунтованого прийняття рішень та покращення результатів проекту.

Хмарні технології (Cloud-Based)

Перенесення BIM-процесів у хмару полегшує співпрацю в режимі реального часу, доступ до даних та безперешкодний обмін інформацією між учасниками проєкту. Масштабованість і гнучкість хмарних BIM-рішень дають змогу командам працювати спільно, незалежно від географічного розташування.

The Internet of Things (IoT)

Інтеграція пристроїв IoT з процесами BIM виводить будівельні проєкти на новий рівень зв'язку. Датчики та інтелектуальні пристрої збирають дані в режимі реального часу, надаючи цінну інформацію про продуктивність та стан будівельного середовища. Такий підхід, заснований на даних, значно покращує процес прийняття рішень та управління активами.

VR/AR в BIM

Віртуальна реальність (VR) і доповнена реальність (AR) розширюють можливості візуалізації та комунікації в BIM. VR дозволяє користувачам зануритися у віртуальні моделі, тоді як AR накладає цифрову інформацію на фізичне середовище. BIM і AR/VR разом із суміжними технологіями значною мірою покращують проєктну комунікацію, залучення зацікавлених сторін і прийняття рішень на місці.

Джерело:  Pinnacle Infotech

Робототехніка в будівництві

Впровадження робототехніки в будівництво змінило спосіб зведення будівель та інфраструктури на місці. Робототехніка та автоматизація швидко використовуються для виконання повторюваних і трудомістких завдань. Роботи допомагають з цегляною кладкою, заливкою бетону, переміщенням матеріалів та автономним будівельним обладнанням.

Автоматизація дозволяє скоротити людську працю, зосередившись на більш стратегічних і кваліфікованих завданнях. Вона зменшує кількість нещасних випадків на будівельних майданчиках і підвищує ефективність робочого процесу. Цей розвиток технологій підвищує точність, зменшує витрати на робочу силу, підвищує продуктивність і прискорює терміни будівництва.

Технологія блокчейн для захисту даних

Безпека даних є критично важливим питанням в індустрії АЕС (Architecture, Engineering, and Construction), особливо при роботі з конфіденційними даними в BIM-моделях. Інтеграція технології блокчейн надає безпечний і прозорий спосіб обміну та управління проєктною інформацією.

Крім того, інструменти блокчейн забезпечують цілісність, відстежуваність і підзвітність даних, підвищуючи безпеку послуг BIM-моделювання. Безпека блокчейну знижує ризик несанкціонованого доступу або маніпуляцій з даними.

Джерело: Virtual Building Studio

Додатковий матріал: 2024 Construction Trends: 30+ Experts Share Insight

No items found.
No items found.
Автор: