Головна
>
Дізнатися нове
August 16, 2023

З чого складається системна інженерія: що таке МЕР-системи?

Час читання: 5 хв.

MEPF - це інженерні системи, а саме опалення та кондиціонування, водопостачання та водовідведення та електричні системи, які забезпечують комфортний та безпечний простір будь-якої споруди. У житлових і комерційних будівлях ці системи часто проєктуються спеціалізованими інженерними компаніями.

Проєктування MEP є важливим для планування, прийняття рішень, точної документації, оцінки продуктивності та вартості, будівництва та експлуатації/обслуговування отриманих об'єктів. Команда інженерів MEP досліджує та пропонує найбільш оптимальний дизайн відповідно до принципів сучасної інженерії та надає будівельникам розроблені ними специфікації. Таким чином, інженери, що працюють у сфері MEP, повинні розуміти широкий спектр дисциплін.

Сьогодні, процес роботи з MEP-системами став набагато простіший завдяки BIM.  Інформаційне моделювання будівель забезпечує цілісне проєктування та управління параметричними змінами проєкту MEP.

Серед інших переваг роботи з MEP-системами та використання ВІМ також є:

  1. ВІМ модель допомогає зробити глибинний аналіз креслень та знайти і вирішити проблеми, які можуть впливати на планування та конструктив будівлі ще до початку роботи на об’єкті.
  2. Оптимізація MEP систем за різноманітними параметрами, наприклад енергоефективність, кількість використаних матеріалів/фітінгів, ефективність монтажу і т.п.
  3. Автоматизація створення документації та звітів, що може бути корисним для забезпечення безперешкодного процесу закупівель, виробництва та логістики, а також забезпечення відповідності з будівельними нормами та стандартами.

У наступній статті більш детально розглянемо особливості кожної із систем.

No items found.
No items found.
Автор:
Ольга Іванченко
Спеціаліст Planit inc., напрямок - Electrical (Електропостачання), Plumbing (Водопостачання та водовідведення)